Záložky do knížek

Pátek, 20. Říjen 2017 - 0:00 - 23:55

Žáci naší školy se zapojili do česko - slovenského projektu Záložka do knihy spojuje školy. Letos se konal již osmý ročník, my jsme se ho zúčastnili poprvé. Po přihlášení do akce jsme obdrželi informace o slovenské škole, pro kterou jsme měli vyrobit záložky. Každý žák naší školy vytvořil minimálně jednu záložku, která poputuje na Slovensko. Pro nás byla vygenrerována ZŠ v Čierném Balogu, která má stejný počet žáků jako naše, technika tvorby záložky nebyla specifikovaná, a tak se vyrábělo různě. Na konci společné práce máme 216 záložek, které společně s propagačními materiály naší školy odešleme na Slovensko, odkud nám připutují záložky do našich knih. Náš úkol je splněn, čekáme na odměnu v podobě nových záložek. Teprve potom si snad žáci uvědomí hloubku celého projektu a ocení tuto zajímavou aktivitu, do které se třeba ještě někdy zapojíme.