Výlet 3.A, 3.B a 6.A

Úterý, 13. Červen 2023 - 0:00

V pátek 9.6.2023 jsme si se žáky třetího a šestého ročníku udělali výlet do Permonia, zábavného parku zakomponovaného do areálu oslavanského dolu Kukla.

Park Permonium je „zábavní park s příběhem“, nabízející aktivní poznání, zábavu i adrenalinové zážitky spojené s historií a technologií těžby černého uhlí v regionu Rosicko-oslavanského uhelného revíru.

Děti byly rozděleny do skupinek po čtyřech, dostaly hodinky s čipem, plánek a měly za úkol hledat číselné kódy. Tato cesta se skládala z několika stanovišť navazujících na sebe. Po správném zadání kódu se dozvěděly název následujícího stanoviště. Ne vždy bylo jednoduché se k následujícímu stanovišti dostat. Všechny děti si výlet náležitě užily, i když se jim třeba nepodařilo projít všemi stanovišti. Největší zážitek měly při plavbě na voru a při vyhlídce z věže. Za splněné úkoly dostaly odměnu malého permoníka.

Kristina Hečová, Iveta Svobodová a Ludmila Žilková