Výlet 1.A, 1.B a 2. třídy

Čtvrtek, 15. Červen 2023 - 0:00

Na svůj školní výlet do KOVOZOO ve Starém Městě se ve středu 14. června 2023 vydali žáci z 1.A, 1.B a 2. třídy. Vláčkem Steelinka jsme se dostali do skutečného provozu společnosti, která se zabývá recyklací kovového odpadu. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o tom, jak se třídí a zpracovávají různé druhy odpadu. Poté jsme se již ocitli v zoologické zahradě, která je unikátní tím, že všechna zvířata jsou zde vyrobena z kovového odpadu, a to v životní velikosti. V kovárně jsme si u rozpálené výhně vyzkoušeli vyrobit hřebík, nabrousit sekyru tradičním způsobem, nad kovárnou jsme si prohlédli výrobky v Muzeu kovářského řemesla.

Ve Stodole jsme obdivovali zemědělské i pracovní stroje používané v dřívějších dobách, prozkoumali interiér letounu, svou prostorovou orientaci jsme vyzkoušeli v bludišti z pneumatik. Z vyhlídkové lávky jsme měli přehled o celém areálu i městě, dokonce jsme v dáli viděli hrad Buchlov.

Po občerstveni z bufetu a domácích svačinek jsme ještě prozkoumali loď Naději (poklad jsme však nenašli), vystoupali na maják Šrotík a na závěr jsme si užili zábavu na skluzavkách. Díky pestrému programu a krásnému počasí jsme si výlet maximálně užili.

D. Beláková, V. Šaňková, A. Sobotková