Triatlon ve Vracově

Středa, 26. Červenec 2023 - 0:00 - 23:55

V pondělí 26. 6. 2023 proběhl 21. ročník Vracovského triatlonu. Tradičně se jedná o poslední školní sportovní soutěž daného školního roku. Závodů se zúčastnilo 5 závodníků z naší školy. V nejprestižnější kategorii nejstarších chlapců jsme po 13 letech slavili opět vítězství, o které se postaral žák 8. ročníku Michal Poláček, kterého na druhém místě doprovodil na stupně vítězů spolužák Igor Kasala. Třetího do party Jindru Gálíčka připravil o dobré umístění technický problém s kolem. O to více se vryl do paměti účastníků, když s poškozeným kolem na rameni absolvoval velkou část cyklistického okruhu a přes velkou ztrátu závod nevzdal a v běžecké části se mu ještě podařilo předběhnout 3 závodníky a obsadit konečné 9. místo. V kategorii nejstarších děvčat reprezentovala naši školu Olha Nedopako, která obsadila 3. místo. V kategorii mladších žáků chyběly Tobiáši Valihrachovi k bronzové medaili 4 vteřiny, ale 4. místo je krásný výsledek. V průběhu závodu nás provázelo počasí s vysokými teplotami, které v kombinaci s náročností všech tří disciplín dokonale prověřilo fyzické síly všech účastníků triatlonu. Všem žákům děkuji za reprezentaci školy a předvedené výkony.

Mgr., Ing. Tibor Zmrzlík