Seiferos v Žarošicích

Úterý, 17. Říjen 2017 - 0:00 - 23:55

V pondělí 16. 10. 2017 k nám se svým programem přijela společnost Seiferos, která se zabývá ochranou dravých ptáků a provozováním výukových programů zaměřených na osvětu o životě dravých ptáků a sov. Naučný výklad byl prokládán historkami o dravcích nebo návštěvnících programů. Žáci školy mohli na vlastní oči vidět zblízka krahujce, rarohy, poštolky, jestřáby, sokoly, orly, krkavce, puštíky, sovy pálené, výra a spoustu dalších dravců a sov. Vrcholem programu byly letové ukázky a lovení kořisti. Asi nejvíce obdivovaní byli největší dravci - orel bělohlavý, stepní a supice Maruška.

Součástí programu byly i otázky, na které žáci odpovídali. Ti nejrychlejší dostali drobné dárky a možnost nechat si na ruku přistát dravce.

Všichni účastníci byli poučenio tom, jak postupovat v případě nálezu zraněného dravce, popřípadě jak zabezpečit jejich větší ochranu.

Celá akce i vlivem krásného počasí byla zdařilá. Vstupné, které bylo hrazeno v plné výši z prostředků spolku Aktovka, bude využito na podporu záchranné stanice dravců a sov.