ŘÍJEN ve školní družině

Středa, 1. Listopad 2017 - 9:25

Cesta kolem světa nás zavedla do Asie: děti se dozvěděly zajímavosti o Japonsku, Číně a Rusku. Z kostek postavily „malou čínskou zeď“, různými způsoby vytvářely čínské draky nebo japonské vějíře. Z papíru skládaly origami, vykreslovaly omalovánky ruských matrjošek, a dokonce se naučily tancovat kozáčka. Na procházkách po okolí nasbíraly listy, které použily při tvoření ježků. Strašáky z dýní, které děti vydlabaly, vyzdobily vchod školy a ty veselé papírové si odnesly domů. Závěrem měsíce si v dračím týdnu děti draky vyrobily, nakreslily na chodník nebo pouštěly na hřišti. Cestovatelskou známku na svůj kufr si žáci z I. oddělení nalepili za recitaci básničky o drakovi, děti z II. oddělení získaly razítko do svého pasu za složení puzzle světa.