Čtvrtek, 5. Prosinec 2019 - 0:00 - 23:55

Mikuláš, čerti a andělé klepou každoročně na dveře 5. prosince. A my jsme jim dveře naší školy otevřeli také… Moudrý a laskavý Mikuláš, umounění a trochu strašidelní čerti i krásní andělé se procházeli po chodbách naší školy a rozdávali žákům nadílku. Některé děti je přivítaly s úsměvem, jiné s obavami. Úkolem čerta bylo dětem připomenout „hříchy“, kterých se v uplynulém roce dopustily a „vymámit“ z nich slib, že se polepší. Slyšeli jsme spoustu krásných písniček a básniček, za které andělé děti obdarovali sladkou odměnou. Role pohádkových postav se ujali naši deváťáci. Měli opravdu plné ruce práce, kromě nadílky žáků naší školy zvládli i návštěvu mateřské školy, obecního úřadu i místního obchodu. Věříme, že se všem dětem mikulášská nadílka líbila. Děkujeme Obecnímu úřadu Žarošice za finanční podporu.

Mgr. Marcela Kobzinková