Krajské kolo ve vybíjené

Pátek, 17. Květen 2019 - 0:00 - 23:55

Úspěšné vystoupení mají za sebou žáci 4. a 5. ročníku, kteří ve čtvrtek 16. 5. 2019 reprezentovali okres Hodonín v krajském kole ve vybíjené, které se odehrálo v Brně. Soutěže se zúčastnilo 8 nejlepších celků Jihomoravského kraje, které byly rozděleny do dvou čtyřčlenných skupin, ze kterých první dva celky postoupily do semifinále.

Všechny týmy byl vyrovnané a podle toho vypadaly i jednotlivé zápasy a jejich výsledky. V naší skupině bylo suverénní družstvo Blanska, které vyhrálo v základní části všechny zápasy, o druhém postupujícím rozhodly počty vybitých hráčů, protože tři týmy na tom byly bodově stejně. Se štěstím jsme do semifinále proklouzli, když o našem postupu rozhodl v náš prospěch jediný vybitý hráč.

V semifinále jsme narazili na vítězné družstvo druhé skupiny ZŠ Vranovice. Zápas nám vyšel a po výhře jsme slavili postup do finále. Ve finále jsme narazili na ZŠ Dobšice, která v semifinále porazila Blansko. Zápas jsme výborně rozehráli a o poločase jsme vedli o tři životy. Ve druhém poločase se soupeř zlepšil a závěr zvládl lépe. V posledních dvou minutách nám stačilo vybít pouze jednoho hráče, kdežto soupeři museli vybít tři. I přes maximální snahu se nám nikoho vybít nepodařilo, naopak soupeř zvládl vybít naše tři hráče a mohl slavit vítězství a postup do závěrečného kola mistrovství ČR.

Těsně po zápase jsme byli smutní, že jsme byli tak blízko obrovského úspěchu a možnosti hrát o nejlepší tým ČR. Nutno sportovně uznat, že jsme ten úplně poslední krůček zkrátka nezvládli udělat. Přesto jde o náš další velký sportovní úspěch žáků naší školy a všem žákům, kteří reprezentovali ZŠ Žarošice, děkujeme za předvedené výkony a reprezentaci školy.

Poděkování patří rodičům, kteří nám vypomohli s dopravou žáků i osobní podporou na turnaji.

Tibor Zmrzlík

Soupiska: Filip Ševčík, Daniel Dobeš, David Popelka, Vojtěch Exler, Hai Nam Pham, František Klimeš, Tomáš Marinč, Martina Šaňková, Matěj Ševčík, Marek Válka, Aleš Křůmal, Denis Kašuba