Den Země ve škole

Pátek, 26. Duben 2024 - 0:00 - 23:55

V pátek 26. 4. 2024 proběhl v naší škole projektový den v rámci oslav Dne Země. Žáci 8. ročníku celou akci připravili v předmětu kolektivní projektování, ve spolupráci s vyučujícími a s pomocí žáků 9. ročníku sestavili 20 týmů, ve kterých byli zastoupeni žáci z každého ročníku vyjma organizátorské osmičky.

Žáci, kteří zajišťovali úkoly na stanovištích, přišli do školy hned v 7:00, aby před akcí vše řádně připravili. Celoškolní projekt Den Země byl zahájen na společném seřadišti před hlavním vchodem v 8:00. Žáci byli rozděleni do týmů, v nichž se nejdříve vzájemně představili a seznámili pro případ, že se spolu dosud neznají. Následovalo stručné organizační představení akce, žáci zjistili, že kromě stanovišť s povinnými úkoly jsou na trase i bonusy a odpočinkové aktivity. Celodenní spolupráce dětí v týmu vyžadovala návštěvu stanovišť, splnění úkolu, získání písmene do tajenky a použití tajenky do průběžného úkolu, kterým bylo sepsání básně na téma společného dne s použitím všech jmen členů týmu.

Vedoucí týmů se svého úkolu zhostili na výbornou, stejně tak animátoři na stanovištích. Děti v týmech spolupracovaly, bezpečně přecházely mezi stanovišti v terénu kolem školy a houfně se dobrovolně zapojovaly i do nepovinných aktivit. Výsledkem naší společné snahy je spousta nabytých vědomostí, odvedený kus práce i nástěnky s vytvořenými básněmi, které dávají tušit skrytý talent mnohých tvůrců. Všichni členové pedagogického sboru vykonávali dohled na trase mezi stanovišti, byli nápomocni a připraveni radit a podporovat.

Děkuji všem, kteří v pátek přišli do školy, užili si tematický den bez běžné výuky a odnesli si pěkné vzpomínky ze společně stráveného času ve škole (a v jejím okolí).

Mgr. Sylva Klimešová