Den asijské kuchyně

Úterý, 10. Říjen 2023 - 0:00 - 23:55

Celoškolní projekt Poznej svoje jídlo jsme zahájili dne 4. 10. 2023 Dnem asijské kuchyně. Paní kuchařky nám připravily výtečnou pochoutku - pekingskou kachnu s čínskými nudlemi a omáčkou hoisin. Žáci se do projektu zapojují v rámci nejrůznějších předmětů, popř. prostřednictvím aktivit ve školní družině nebo v náplni volnočasových aktivit školního klubu. Z výstupů všech zapojených kolektivů jsme si vytvořili společnou nástěnku, která informuje o uskutečněných aktivitách, zároveň inspiruje k dalšímu možnému zapojení. Tentokrát se na nástěnce prezentují žáci 3. ročníku, kteří si připomněli všechny asijské státy a abecedu zároveň, děti ze školní družiny, které si připravily a vyplnily anketu o svých zkušenostech s asijskou kuchyní, a žáci 9. ročníku, kteří pracovali v anglickém jazyce na překladu receptu na přípravu pekingské kachny. Nechybí ani tělocvičné náměty k protažení vlastních těl v podobě nástěnky o asijských sportech. Děkujeme všem, kteří se do akce zapojili. Hlavně však děkujeme šikovným kuchařkám, které nás velmi mile překvapily.

Společná nástěnka o asijském dnu bude zdobit vestibul školy do doby, než ji vystřídá nástěnka k francouzské kuchyni, kterou si připomeneme v úterý 7. 11. Dnem francouzské kuchyně.

Mgr. Sylva Klimešová