Březen ve školní družině

Pondělí, 1. Duben 2019 - 9:00 - Úterý, 2. Duben 2019 - 8:55

Čekání na jaro si děti z družiny krátily tvořením prvních jarních kytiček – tulipánů, sněženek i kočiček. Stihly vyrobit i čápy sedící na komíně. Jako každý březen, tak i letos se nejmladší děti vydaly na exkurzi do místní knihovny, poté si vyrobily veselé knižní záložky, malé čtenáře z papíru nebo knížečky s úkoly.  V rámci prevence se dozvěděly, jak předcházet rizikům popálení a jak případný úraz ošetřit. Také se už začaly připravovat na Velikonoce: první vajíčka vznikala motáním vlny na barevný podklad a vajíčka, tentokrát červená, byla motivem velikonoční básničky, kterou se děti učí na šlahačku. Na procházkách po okolí školy děti sledovaly probouzející se přírodu a na konci měsíce získaly za splnění úkolu erb na svou mapu ČR v rámci celoročního projektu MÁME RÁDI HEZKOU REPUBLIKU ČESKOU.

Darja Beláková