Preventivní program "Popálky"

Pátek, 22. Březen 2019 - 8:30

Ve čtvrtek 21. března 2019 zavítala do naší základní a mateřské školy ředitelka a pracovnice podpory a poradenství neziskové organizace Popálky, která si v rámci prevence připravila program pro nejmenší děti z MŠ, nejmladší žáky ze ŠD a také pro žáky osmého a devátého ročníku ZŠ. Vhodnými formami a metodami určenými pro danou věkovou kategorii seznámila děti s možnými příčinami vzniku popáleninových úrazů a také s jejich následným ošetřením. Nejmladší děti a žáky programem provázela loutka Pavlínka Plaménková, která děti vtáhla do připravených aktivit, starším dětem pak určitě nebyly lhostejné fotografie dětí, které se již staly pacienty popáleninové kliniky. Věřím, že si děti zapamatovaly informace o rizicích i správném poskytnutí první pomoci a předejdou tak možným následkům popáleninových úrazů.

Darja Beláková