Čertování školní družiny

Středa, 4. Prosinec 2019 - 0:00 - 23:55

Každý, kdo ve středu 4.12.2019 odpoledne zavítal do tělocvičny, si mohl potvrdit to, co už dávno věděl: že čerti jsou bytosti chlupaté, ušmudlané a hlučné. A zvláště, pokud jich je téměř 70! Všude se to hemžilo čerty a čerticemi, ani  anděl vyslaný z nebe nedokázal rozpustilou chásku zkrotit. Ještě že čerti měli za úkol zvládnou 8 pekelně těžkých úkolů, aby si vysloužili uznání Lucifera. Museli prokázat svou fyzičku při lezení z pekla, přikládání do kotle, přenášení duší nebo skákání v pytli za hříšníky. Svůj důvtip uplatnili při skládání puzzle, odpovídání na po čertech náročné otázky nebo rozpoznání skrytých hříchů. Všichni malí ďáblíci pekelnou zkouškou prošli, a tak si zasloužili sladkou odměnu. Poděkování patří nejstarším čertům ze školní družiny, kteří na své malé svěřence dohlíželi na všech stanovištích. Čertování se vydařilo, ale vychovatelky doufají, že dětem čertovské řádění nevydrží do dalších dnů.

Bc. Darja Beláková